مصرف سالانه 20 میلیارد متر مکعب گاز در اصفهان
دوشنبه 04 تیر 1397, 17:47

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: مصرف گاز در بخش‌های مختلف صنعتی به ویژه 6 نیروگاه بزرگ تأمین برق استان اصفهان سالیانه بیش از 20 میلیارد متر مکعب است.
سید مصطفی علوی عصر امروز در حاشیه آیین کلنگ‌زنی ساختمان اداری شرکت گاز شهر گوگد اظهار کرد: استخراج گاز از عمق 5 هزار متری ساحل دریا صورت می‌گیرد و از طریق لوله‌گذاری در بخش‌های مختلف کشور استفاده می‌شود.
وی با بیان این‌ که انرژی طبیعی گاز مصارف زیادی دارد که سوزاندن آن برترین مدل مصرف آن است، افزود: خطر گاز طبیعی 40 درصد از سایر سوخت‌های مایع کمتر است.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: مصرف گاز در بخش‌های مختلف صنعتی به ویژه 6 نیروگاه بزرگ تأمین برق استان اصفهان سالیانه بیش از 20 میلیارد متر مکعب است.
وی با اشاره به این‌که 70 درصد مصرف گاز در بخش صنعت، 20 درصد در بخش خانگی و مابقی در بخش‌های دیگر استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: مصرف گاز هر خانوار 6.7 متر مکعب و در طول سال بیش از 3 هزار متر مکعب است که ایران از لحاظ تولید گاز در رتبه چهارم و مصرف رتبه دوم جهان قرار دارد.
علوی با بیان این‌که 90 درصد مردم استان اصفهان در مصرف گاز صرفه‌جویی می‌کنند، اذعان داشت: از مزایای کاهش مصرف گاز کمک به اقتصاد خانواده، تبدیل شدن به محصولات با ارزش در کارخانجات پتروشیمی و جلوگیری از آلودگی محیط زیست است.
وی با بیان این که میزان مصرف گاز در شهرستان گلپایگان 144 میلیون متر مکعب است، تصریح کرد: گازرسانی به گلپایگان در گذشته از طریق لوله‌گذاری انجام نمی‌گرفت و به 5 هزار و 200 تانکر و در استان اصفهان به یک میلیون تانکر برای حمل گاز به گلپایگان نیاز بود.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان اذعان داشت: در 3 شهر و 49 روستای شهرستان گلپایگان 40 هزار مشترک از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند؛ مشترکان گلپایگانی 2 میلیارد و 700 میلیون تومان به شرکت گاز بدهکار هستند و انتظار داریم با پرداخت بدهی شرکت گاز را پروژه‌های جاری یاری رسانند.
وی تأکید کرد: عملیات احداث ساختمان اداره گاز شهر گوگد به علت تملک زمین معوق مانده بود که امروز شاهد کلنگ‌زنی این پروژه در زمینی به متراز 6 هزار متر مربع هستیم؛ برای ساخت این پروژه 700 میلیون تومان اعتبار نیاز است.
علوی با بیان این ‎که در هفته دولت بالغ بر 40 میلیارد تومان پروژه در بخش گازرسانی استان اصفهان افتتاح می‌شود، یادآور شد: عملیات گازرسانی به منطقه کوره‌پزخانه اصفهان و فاز دوم شهرک صنعتی گلپایگان با تأمین گاز 5 هزار متر مکعب در حال اجراست که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
وی اضافه کرد: خوانسار و گلپایگان در دو اقلیم قرار دارند و از یک تا 250 متر مکعب مصرف گاز 43 هزار تومان محاسبه می‌شود؛ استفاده بهینه از مصرف گاز، پرداخت به موقع قبوض گاز و رعایت نکات ایمنی جزو انتظارات ما از مردم است که برای رفع خرابی علمک‌های درب منازل باید با شماره 194 تماس حاصل کنند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.