تختی هنوز زنده است+عکس
یکشنبه 17 دی 1396, 13:58

 

نمایشگاه اتومبیلی در اقدامی جالب و برای زنده نگه داشتن یاد جهان پهلوان تختی عکس های او را به شیشه های مغازه خود چسبانده است.
به گزارش رویش نیوز به نقل از جهان نيوز، نیم قرن از روزی که ایران بدون تختی شد گذشت. 50 سال از آخرین روزی که تختی نفس کشید می‌گذرد و هنوز هم «جهان پهلوان» برای مردم ایران زنده است. در تمام این سال‌ها کشتی‌گیر و پهلوان زیاد آمده اما هیچکس برای مردم «تختی» نشد.

تختی نه به خاطر مدال‌های فراوانش و قهرمانی‌های زیاد بلکه به خاطر منش پهلوانی و جوانمردی جاودانه شد. به قول معروف قهرمان زیاد است اما پهلوان شدن کار هر کسی نیست. تختی در زمان «داش‌ مشتی‌ها» و «لوتی‌ها» اسوه پهلوانی و لوتی‌گری بود و این یعنی همه چیز.درست است که نیم قرن از رفتن «آقای پهلوان» گذشته اما هیچ‌وقت تختی تکراری نشده است. 50 سال است که مردم روز 17 دی به ابن‌بابویه شهرری می‌روند و همیشه هم با حضور گرمشان نشان دادند که سرمای دی ماه حداقل در آن 2،3 ساعت روز مراسم برای آنها معنی ندارد، یعنی گرمای خود تختی است که باعث می‌شود کسی در چله زمستان احساس سرما نکند.

نمایشگاه فروش اتومبیلی در خیابان دکتر قریب تهران در اقدامی جالب و برای گرامیداشت یاد جهان پهلوان تختی, در سالروز وفات وی عکس‌های غلامرضا تختی را به شیشه های مغازه خود چسبانده است.
  

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.